הזמנת גרר – כל מה שאתם צריכים לדעת

תוכן עניינים:

הזמנת גרר הרכב מניע אותנו ממקום למקום, אבל כמעט ולא נמצא אדם בעל ותק על הכביש שלא מצא את עצמו מחפש שירותי גרירה באמצע כביש מהיר. שירותי גרירה פרוסים לאורך כל רחבי הארץ, אך הדבר הקריטי הוא למצוא מבין כל האפשרויות את בעל המקצוע אשר יעניק לנו שירות מקצועי במחיר הגון. איך עושים את זה? על ידי הכרה לעומק של מהם באמת שירותי גרירה.

 

מהם שירותי גרירה?

שירותי גרירה הם שירותי חירום הכוללים חילוץ של רכב תקוע, הובלת רכב תקוע לפירוק לחלקים, הובלת רכב תקוע למוסך מורשה וכו'… שירותי גרירה פרוסים לאורך כל רחבי הארץ, בין אם מדובר על איזור הררי ובין אם מדובר על כביש החוף. המטרה של שירותי גרירה היא להגיע לכל מקום בו נדרש חילוץ. בנוסף, שירותי גרירה מקצועיים רבים ינסו לבצע תיקונים ברכב עוד לפני שהם מובילים אותו למוסך. פעמים רבות הגענו לחילוץ ומצאנו את עצמנו מחליפים רק מצבר ולאחר מכן הרכב נוסע באופן תקין לחלוטין. לעיתים מדובר על בעיות מינוריות שאליהן לא שם לב בעל הרכב ותפקידנו כשירות גרירה לפתור את הבעיה. כמו כן, יש שירותי גרירה אשר גם מתקנים את הרכבים שלכם במוסכים מורשים ומציעים לכם רכב חלופי עד לתיקון הרכב הקיים, לעיתים מדובר גם על חלק מפוליסת ביטוח הרכב.

מה המחירון של הזמנת גרר?

חשוב להדגיש כי המחירים עלולים להשתנות על פי גורמים שונים כמו ימי שבת, חגים, שעות הלילה המאוחרות וסוג הרכב, הנה מחירון עבור ממוצע המחירים בשוק:

גרירת רכבים פרטיים למרחק של עד 10 ק"מ תעלה לכם בין 100 עד 300 ש"ח.

גרירת רכבים פרטיים למרחק של 10 ק"מ עד 30 ק"מ תעלה לכם בין 300 עד 500 ש"ח, עבור כל קילומטר נוסף תשלמו כ-10 שקלים.

גרירת משאית מעל 3.5 טון למרחק של עד 30 ק"מ תעלה לכם כ-800 ש"ח, כל קילומטר נוסף עולה כ-15 שקלים. 

גרירת אופנוע בתוך העיר תעלה לכם כ-150 ש"ח. 

 

גרר – עמידה בזמנים

אחד האלמנטים החשובים ביותר שיש לתת דגש עליהם בבחירת בעל מקצוע אשר יעניק לכם שירותי גרר הוא עמידה בזמנים. אתם לא רוצים להמתין בחום או בקור שעות רבות עד להגעתו של בעל המקצוע, אתם רוצים שיגיע גרר תוך פרק זמן קצר. לכן, הדבר הראשון שעליכם לברר עם בעל המקצוע כאשר אתם נתקלים בצרה הוא תוך כמה זמן הגרר יגיע. קראו גם חוות דעת אודות אותה חברה, כל מי שכתב חוות דעת על גרר בוודאי התייחס לפרק הזמן בו הוא חיכה עד להגעתו של בעל המקצוע. 

 

גרר אופנועים

גרר אופנועים שונה באופיו מגרר לרכבים פרטיים. מדובר בדרך כלל על גרר בעל עגלה ייחודית עליה באמצעות דחיפה מעלים את האופנוע. ישנן עגלות המתאימות למספר רב של אופנועים ומצד שני יש גם עגלות עבור מספר בודד. את האופנוע ממקמים בעגלה ומייצבים באמצעות קשירות אשר מונעות מהאופנוע לאבד יציבות בעת הנסיע, אם בעל המקצוע מציע לכם להכניס את האופנוע שלכם בשכיבה על העגלה מומלץ לפנות לבעל מקצוע אחר. המחיר אותו תשלמו עבור הובלת אופנוע על ידי גרר למוסך או לפירוק יהיה נמוך מאשר גרר המיועד לרכבים.

גרר לרכבים פרטיים

שירותי גרירה עבור רכבים פרטיים הם שירותים נפוצים, בדרך כלל מדובר על מצב חירום בו נתקע בעל הרכב במקום מסוים ונדרש להוביל את הרכב שלו לבדיקה. לעיתים מדובר על מקרים של תאונה בהם הרכב נדרש בפינוי לחלקים או למוסך. שירותי גרירה לרכבים נחשבים תחת ההגדרה של שירותי חירום, יש מספר רב של בעלי מקצוע פרטיים וחברות אשר יעניקו לכם שירותים מסוג זה. מה שחשוב הוא לוודא שאכן מדובר על בעל מקצוע מורשה שיידע כיצד לנהוג ברכב שלכם במצב בו הוא נמצא.

 

ביטוח גרר

האם יש לכם ביטוח גרר? ביטוחי גרירה הפכו להיות נפוצים בקרב חברות ביטוח רבות אשר בנוסף לביטוח החובה הרגיל מאפשרות לנו להוסיף ביטוח גרר שעלותו כמה מאות שקלים בשנה, במקרה בו יש תקלה ברכב ונדרש בגרר חברת הביטוח תשלח גרר מטעמה. החיסרון הוא שאין לכם את אפשרות הבחירה, אתם לא יכולים לבחור גרר לפי טעמכם. עקב כך שכבר שילמתם השירות לא יהיה בהכרח זמין כמו שיהיה זמין אצל חברות גרירה פרטיות. לכן, אם אתם סומכים במאת האחוזים על חברת הביטוח שלכם תוכלו להוסיף את הביטוח הזה, אם אתם מעדיפים לקבל שירות מלא ואדיב במקום פנו לחברות הפרטיות.

 

מה עושים עד להגעתו של בעל מקצוע?

הדבר הראשון שאתם חייבים לעשות לפני הגעתו של בעל המקצוע ולפני שאתם אפילו מרימים טלפון לשירותי גרירה הוא להוריד פאניקה. אנו מוצאים רבים מלקוחותינו מודאגים, אך אין לכם ממה לדאוג, מה שקרה כבר קרה והעיקר שכולם בסדר כרגע. הלחץ רק יכול לגרום להרס, לכן גם בעלי המקצוע מטעמו יודעים כיצד לנהוג בפגישה הראשונית עם הלקוח המודאג. לאחר שהורדתם לחץ או לפחות ניסיתם צאו מהרכב, עשו את מה שהחוק קובע וסמנו שאתם מחכים לגרר על ידי הצבת תמרור ולבשו כמובן חליפה זוהרת. ניתן לעמוד בקרבת הרכב, אך כאשר מדובר על כביש סואן או כל מקום בו הראיה של עוברי האורח אינה מושלמת מומלץ ללכת למקום הבטוח ביותר שנמצא במקום.

 

כיצד בוחרים שירותי גרירה אמינים?

עם כל כמה שאתם בוודאי נמצאים קצת בלחץ ומנסים לזרז את העניינים עד להגעתו של בעל המקצוע, עדיף לכם לבזבז עוד 10 דקות בחיפוש נכון אחר בעל מקצוע מאשר להתחרט על הכסף שהוצאתם עבורו. חיפוש גרר אינו דבר מורכב ועל החיפוש להתבסס על מספר אלמנטים: שירות, זמינות ומחיר.

 

שירות

כמו בכל תחום שהוא, גם אם אתם אלו שזקוקים לעזרה וכביכול ידיו של בעל המקצוע על העליונה, אתם רוצים לקבל יחס הולם וסבלני. בניגוד לבעל המקצוע, אנו לא כל יום נתקלים במקרה כזה בו הרכב שלנו נותר דומם בצידי הכביש. חפשו בעל מקצוע אשר יהיה סבלני איתכם, יקשיב לכם ויעניק לכם את מספר האופציות הרחב ביותר עבור קבלת השירות.

 

זמינות

אפשר לומר שזה הדבר הכי חשוב והכי מבוקש בקרב הלקוחות. שימו לב, שירותי גרירה חייבים להיות בעלי זמינות גבוהה, אך מהי זמינות גבוהה בתחום הזה? גרר אשר יגיע אליכם תוך שעתיים בערך נחשב לגרר בעל זמינות גבוהה. עם זאת, תוכלו למצוא את עצמכם מחכים גם 5 שעות עבור שירותי גרירה. לכן מומלץ לבחור גרר אשר פועל בקרבת המקום בו אתם נמצאים וכמובן יכול להוביל את הרכב שלכם למוסך בו אתם מטפלים ברכב. 

 

מחיר

בעלי מקצוע שאינם נחשבים למקצועיים יקפצו על ההזדמנות בה הלקוח נמצא בצרה וינצלו זאת לטובת המחיר. שימו לב, כן יש שינויים בתעריפים אם מדובר במקומות נידחים או בשעות הלילה המאוחרות. אך עדיין, שימו לב מהו ממוצע המחירים של במחירון, אם מדובר על מחיר קיצוני דעו להימנע מאותו בעל מקצוע. לאחר שתבצעו מספר שיחות טלפון לשירותי גרירה תדעו מהו ממוצע המחירים פחות או יותר.

מאמרים נוספים
גרר פרטי

גרר פרטי

גרר פרטי יכול לבוא לידי ביטוי באדם עצמאי אשר עובד בגרירה, בדרך כלל עם עגלה או רכב ייעודי. גרר פרטי גם יכול להיות לכל אחד

גרר לרכב

גרר לרכב

גרר לרכב גרר לרכב הוא דבר שכל מי שמחזיק ברכב חייב להכיר, חייב להכיר מה כולל השירות, כיצד בוחרים בעל מקצוע אמין, והאם כדאי לבטח