טיפים והמלצות

תצרוכת הדלק ברכב מושפעת מגורמים שונים בהם, אופי נהיגה של הנהג ותפעול הרכב, תנאי דרך, נסיעה בדרך עירונית או מחוץ לעיר, תנאי אקלים ועוד.

 


להלן מס' הצעות לנסיעה יעילה וחסכונית:

 

הנהג ואופן תפעול הרכב הינו המדד אשר משפיע יותר מכל משתנה את כמות הדלק שהרכב יצרוך. המודעות לכך  תניב מיידית צריכת דלק טובה יותר אך בנוסף לכך יש עוד מס' פעילות שאותם מומלץ לבצע.

 

 

צמיגים – יש לשמור על לחץ אוויר המתאים להוראות יצרן הצמיג דבר אשר יאריך את חיי הצמיג, ישפר את יציבות הרכב וגם יחסוך בתצרוכת הדלק. מומלץ לבדוק את לחץ האוויר בצמיגים לפחות פעם בשבוע. מערך מיתלים, בולמי זעזועים, קפיצים תקינים, כל אחד מרכיבים אלו שאינם תקין יעלה את תצרוכת הדלק.

 

 

תחזוקה שוטפת – טיפולים תקופתיים לא במועד, שמן ישן, מסנן אוויר שלא מוחלף בזמן, מצתים שלא הוחלפו בזמן יגדילו באופן משמעותי את תצרוכת הדלק. השימוש בחלקים מקוריים אשר מאושרים ע"י היצרן, גם אם הם יקרים במעט, ישתלמו בעתיד.

 

 

משקל הרכב – מס' הנוסעים ברכב, ציוד שנמצא בתא המטען אשר מיותר ואינו בשימוש, כל אלו משפיעים באופן ישיר על תצרוכת הדלק.

 

 

 כביש משובש ודרכי עפר יגרמו לבלאי מואץ של הצמיגים והמיתלים אך גם להגדלת תצרוכת הדלק.

 

לאחר התנעת הרכב אפשר לצאת לנסיעה, לא בקיץ ולא בחורף אין סיבה לתת למנוע להתחמם, פעולה זו לא מועילה.

 

 

 אופן הנהיגה – יש להימנע ככל האפשר מהאצות חזקות הצורכות דלק רב, כנ"ל בלימות המאטות את הרכב שלאחרם נדרש להאיץ שוב. כאשר מגיעים למהירות שיוט יש לוודא שהרכב נמצא בהילוך הגבוה ביותר האפשרי. יש לשמור על קצב מהירות אחיד עם מינימום האצות, יש לשמור את דוושת התאוצה עם לחץ קבוע ועם תיקונים עדינים, כל שינוי בדוושת התאוצה מגדיל את תצרוכת הדלק.

 

 

מהירות נסיעה – נסיעה במהירות של 120 קמ"ש צורכת כ- 20% יותר דלק ממהירות של 90 קמ"ש.

 

 

 זינוקים והאצות פתאומיות בתחילת נסיעה מגדילים משמעותית את תצרוכת הדלק.

 

 

 מזגן האוויר – המזגן מופעל ע"י מנוע הרכב ושכזה הוא מעמיס אותו, אם אין צורך במזגן יש לכבותו. המזגן משפיע על תצרוכת הדלק באופן מיוחד בנסיעה עירונית כאשר נדרשות האצות ובלימות.

 

 

השפעה אווירודמנית על הרכב יכולה להשפיע על תצרוכת הדלק, לדוגמא גגון שמותקן על הרכב ובמיוחד שהוא מועמס בציוד חלונות פתוחים בנסיעה בין עירונית, התקנות חיצוניות על הרכב כגון "ספוילרים" ותוספות לפגושים.

 

   מומלץ לכבות את המנוע כאשר זמן ההמתנה מעל לדקה.

 

צור קשר
מפת מוסכים
הצעת מחיר לטיפול רכב
עמוד המבצעים
קריאת שירות